Jedním z relativně nových typů hypotéky je bezesporu ta americká. Nabízí ji stále více společností, i když se zatím doposud nedostala kvůli legislativním překážkám do nabídky bank. V současnosti je však stále žádanější, a tak je jen otázkou času, kdy ji začnou nabízet také.
Problém však je, že si jen málokdo uvědomuje, jaká má americká nebankovní hypotéka fahd.cz vlastně rizika. Jistě, na první pohled vše vypadá jednoduše – nepotřebujete ručitele, ručíte předmětnou nemovitostí. Díky tomu je celý proces schvalování mnohem jednodušší, a tak na ni dosáhne mnohem více lidí.
Právě zde se ovšem skrývá to největší nebezpečí. Často o ni žádají lidé, kteří na ni nemají, a jejich žádost je schválena, neboť je v souladu s podmínkami, za kterých je tato hypotéka poskytována. A mnoho lidí si myslí, že jim tak nehrozí žádné riziko. Opak je však pravdou.
Na co se velmi často zapomíná, je fakt, že až do úplného splacení nejsme vlastníky našeho nového domu, byť jej můžeme užívat. To však také znamená, že nás z něj může skutečný majitel, tedy poskytovatel hypotéky, kdykoliv vyhodit.
A to je také jedna z věcí, která nám hrozí při problémech se splácením. Je to jen pochopitelné, ona společnost chce své peníze zpět, a to i se všemi úroky. Je to koneckonců způsob, jak vydělává. Zde pak má situaci mnohem jednodušší – neplatícího dlužníka prostě vystěhuje a dům prodá se ziskem v aukci.
To v podstatě znamená, že své peníze dostane zpět, i když půjčí lidem, kteří toho sami mají málo, a kterým by toho například exekutor nemohl příliš vzít. Je to tedy zdaleka nejlepší pojistka proti neplatičům.
Faktem také je, že lidé si příliš neuvědomují, na jak dlouho hypotéka vlastně je, a jak se může během té doby jejich život změnit. Zaměstnání nemusí být vždy trvalé, jak ukázala poslední léta, a jeho ztráta může postihnout každého z nás. Proto bychom si jakoukoliv půjčku měli brát skutečně jen tehdy, pokud ji jsme schopni splácet. Jinak si jen říkáme o problémy.