Jak kotvit polystyren do opláštění dřevostavby
Dřevostavby rodinných domů či rekreačních nemovitostí jsou dnes již běžným jevem. Nejprve se vytvoří stavební jádro – dřevěná konstrukce a ta se pak opláští z obou stran tak, aby plnila všechny potřebné náležitosti – bezpečnostní či tepelně izolační. Z vnitřní strany se například objekt obkládá sádrokartonem a z vnější části izolační vrstvou stavebního polystyrenu. Nabízí se tu pak otázka, jak provést kotvení polystyrenu do OSB https://www.spiralanksys.com/aplikace_lop.html desek.
Kotvení polystyrenu či minerální vaty je pro úspěšné dokončení stavby klíčové. Velmi totiž záleží hlavně na dvou věcech – na minimalizaci tepelných mostů a na dostatečné pevnosti, aby izolace odolávala všem běžným povětrnostním jevům. Může se to zdát jako malicherná hloupost, ale uděláte-li právě zde chybu, projeví se to pak na kvalitě celé stavby.
Spiral Anksys – rádi bychom vám nyní představili kotvicí systém, který se těší dobrým zákaznickým referencím nejen u dřevostaveb, ale i u dalších stavebních akcí. Jedná se o injektážní kotvy Spiral Anksys. Pod tímto tajuplným názvem se ukrývá docela nenápadná ocelová trubička zhotovená ze síťovaného pozinkovaného plechu. Ta síťovina tu má klíčový význam, neboť právě tímto způsobem je kotevní spoj velmi soudržný a pevný. Jakmile totiž vložíte kotvu do předvrtaného otvoru a následně ji vyplníte montážní pěnou, skrze otvory v síti pěna pronikne všude kolem a vytvoří velmi spolehlivý, soudržný spoj. Síť se ve spoji chová podobně, jako ocelové armovací dráty v železobetonové mostní konstrukci, která je také velmi pevná a kompaktní.
Kotvy Spiral Anksys lze využít pro všechny typy stavebního materiálu počínaje dřevem a konče dutými či plnými cihlami, pórobetonovými tvárnicemi nebo betonovými bloky. Kotvy si poradí i s náročnějším opláštěním budov, jestliže se rozhodnete obkládat na izolační vrstvu ještě okrasný obkladový kámen, a lze je využít i pro zateplování a snižování stropů například v bytových domech.